Iga minut on väärtuslik ja seda eriti siis, kui on palju teha. Aga miks on mõistlik võtta hetk, vajutada "Uuenda kohe" ja vältida tarkvarauuenduste kaugesse tulevikku lükkamist?
Toome välja 4 olulist põhjust:
1. Turvalisuse tagamine
Ainuüksi turvalisus võiks olla piisav põhjus, mis uuenduste olulisust kinnitab. Mõned küberkurjategijad veedavad päevi, et laialdaselt kasutatavate tarkvarade turvaauke ja haavatavusi leida. Turvaauk annab kurjategijale võimaluse Sinu arvutisüsteeme rünnata ning andmeid varastada või krüpteerida. Tarkvarauuendused kõrvaldavad avastatud turvaaugud ja aitavad kaasa turvalisuse tagamisele.
2. Kasutusmugavuse ja leitud vigade parandused
Ükski avaldatud tarkvara ei saa kohe ideaalne olla, sest arendamise käigus ei ole võimalik absoluutselt kõike testida ja parandada. Kui aga tarkvara on avaldatud ning seda kasutavad tuhanded või miljonid inimesed, on võimalus, et keegi mõne vea avastab ja arendajad selle parandada saavad, palju suurem. Uuenduste käigus parandatakse tarkvara kasutamist segavaid vigu ja probleeme.
3. Funktsioonide ja võimaluste täiustamine ja lisamine
Sa oled väärt parimaid lahendusi, miks siis kasutada tarkvaraversiooni, kus pole kõige värskemaid võimalusi? Uuendused toovad kaasa täiustatud või lausa uued funktsioonid.
4. Teiste tarkvaradega ühilduvuse säilitamine
Tarkvara uuendamata jätmine võib kaasa tuua olukorra, kus tarkvara ei ühildu enam mõne teise tarkvaraga ning Sulle oluline funktsioon ei pruugi korrektselt töötada. Uuenda tarkvara, et vältida ühildumisprobleeme ja sellega kaasnevaid ebameeldivusi.
Paar tarkvarauuendusele kulutatud minutit võivad säästa Sind palju suuremast aja- ja närvikulust. Selleks, et kogu eelnev jutt poleks asjata, mine ja kontrolli, kas Sul on vajalikud tarkvarauuendused tehtud!
Vaata veel turvalisusealaseid nippe meie Diginõuandest #9 Kodukontor ja küberturvalisus.
Milleks mulle tarkvarauuendused? Diginõuanne #12
Oled süvenenult töölainel ning ühel hetkel hüppab ekraanile aken teavitusega, et saadaval on tarkvarauuendus. Pikemalt mõtlemata vajutad "Tuleta hiljem meelde" ning jätkad pooleliolevat e-kirja. Mõni aeg hiljem saabub meeldetuletus ning ega nüüdki "Uuenda kohe" valituks osutu, sest nii ahvatlev on tööd jätkata ja mõelda, et "tegelen sellega hiljem".
Kirjuta meile.
Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.